האם כדאי לי לקנות דירה בפריפריה עם הון ראשוני של 100 אלף בלבד?

האם כדאי לרכוש דירה בפריפריה עם הון עצמי של 100 אלף ש"ח?

תוכן עניינים

יש טראנד חזק שרץ עכשיו – “תביאו 100k צאו עם דירה”.

לפני שנכנסים לעסקאות האלה, כדאי לקחת בחשבון את 3 הסוגיות הקריטיות הבאות.

1. קצב צמיחה

אם רכשתם דירה בפריפרייה, עם קצב צמיחה נמוך ביחס לעיר החזקה יותר במרחק של 15-20km, אתם ככל הנראה תסבלו בעתיד מבעיות בהשכרה ובמכירה. שאלו את עצמכם: איזו עיר גדולה קרובה, ובחנו את קצב הצמיחה. אם העיר הגדולה “שואבת” תושבים, סביר שתתקשו בהשכרה/מכירה.

2. סף כניסה

אם רכשתם דירה עם סף כניסה נמוך, דעו שיש כמויות של משקיעים שרכשו/ירכשו. כך כשתרצו למכור/להשכיר, יהיו אתכם עוד הרבה שגם ירצו. מה זה סף כניסה נמוך? 100k הון לכניסה או סכומים שקרובים לזה + מחיר דירה נמוך יחסית + “מכירה לפני טופס 4”.

3. מפעל ייצור לדירות

בפריפריה כאשר בונים, בד”כ מדובר בשכונות חדשות בפאתי העיר עם מאות/אלפי יחידות, כי יש פחות התחדשות עירונית במרכזי הערים הפריפראליות, להוציא כמה ערים בודדות. בנוסף לכך, לוקח זמן עד שהשכונות המנותקות משגשגות בכוחות עצמן, וגם מדובר בחלק נכבד של דירות מחיר למשתכן, כך שמראש צריך לקחת בחשבון שיש חלק גדול של משקיעים בשוק הספציפי. למשל באופקים – כ-80% בפרויקטים מסוימים, עכו ועוד. חשוב לנסות להבין את יחס “משקיעים/מגורים”, כי יהיו לכך השלכות בעוד × חודשים. הזמן טס.

יש כמובן עוד סוגיות אך אלה ה-3 המרכזיות, לדעתי.

האם אצליח לעמוד בהשקעה?

האם אצליח לעמוד בהשקעה?

בשורה התחתונה:

אין בעיה לקנות בפריפריה, אך כן חשוב לקחת בחשבון שאם אתם מתכננים למכור מהר יחסית, אתם ככל הנראה תתקלו במחסום ההיצע, שיציף את השוק בטווח הקצר עד שיתאזן בטווח הבינוני-ארוך. אתם צריכים להיות עם סיבולת כלכלית בתקופת האיזון, שתיקח כמה שנים… אם אין לכם בעיה להיות בתזרים שלילי (ביחס למשכנתה) עד המכירה, ייתכן והשקעה שכזו תתאים לכם.

לא משנה מה יספרו לכם, לוקח זמן לשכן שכונה, להקים בה תשתיות, לפתח מערכות חינוך ולגרום להן להיות אוטונומיות מושלמות. זו משאלת לב שעולה מיליארדים.

לכן יש לא מעט שכונות שהוקמו לפני כמה שנים, שעדיין יש בהן תאורה שלא הושלמה, כבישים עם בורות ומחסור בדברים נוספים.

בהצלחה לכולם,

בן סולומון והחברים מהקליקה.

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ השביעית שלנו עם אלפי חברות וחברים והתעדכנו בחדשות נדל”ן מעניינות ועסקאות בלעדיות לחברי הקבוצות שלנו מכל הארץ.

באנר וווטסאפ - מותאם אתר קליקת הנדל"ן

המשיכו לעקוב, תמיד מעניין כאן

אהבתם? מוזמנים לשתף!

הבית של הרוכשים שקונים חכם וחסכוני בישראל

הצטרפו למגזין קליקת הנדל”ן
וקבלו עדכונים והטבות שוות
הרבה כסף!

אולי גם אלו
יכולים לעניין אותך...

הצטרפו למגזין הנדל"ן של הקליקה

0 +

חברות וחברי קהילה!

נהנים מתכנים איכותיים ששווים הרבה כסף!

דילוג לתוכן