5 סיבות להשקיע בנדל”ן ל-7-10 שנים + בונוס: הסוד השמור של הבסטיונרים משוק הכרמל

5 סיבות טובות לקניית נכס להשקעה

תוכן עניינים

חושבים על רכישת נכס להשקעה? רבים שואלים את עצמם האם כדאי להשקיע בנדל”ן, ומה הדרך הטובה ביותר לעשות זאת. בכתבה זו נדון ב-5 סיבות טובות להחזקת נכס להשקעה למשך 7-10 שנים, וכן נגלה מהו השיעור החשוב ביותר שאפשר ללמוד מבסטיונר בשוק הכרמל.

בואו נתחיל מ-5 הסיבות:

1. פונטציאל להשבחה:

לאורך זמן, ערכם של נכסים נוטה לעלות. החזקת נכס למשך 7-10 שנים תגדיל משמעותית את הסיכוי להרוויח מהשבחה.

זה נכון באופן קיצוני אם מדובר בנכס בפריפרייה, תנו לו לצמוח בשקט, אל תפריעו לו לגדול. ברור שאם נוחתת עליכם הזדמנות מעניינת יותר אפשרי לשחרר(למכור) ולהתקדם.

היה לי לקוח שהיה לו נכס זול מאוד בפריפריה ובמקביל הוא מצא נכס באזור מגוריו (הוד השרון) במחיר ממש אטרקטיבי. אמרתי לו שכל יום המתנה הוא שורף הרבה כסף. מימשנו מהר בפריפרייה והתקדמנו לעסקה באזור בו חלם לגור.

מנגד לקוח אחר (ראשל”צ) המתין עם מכירה באזור קשה מאוד למכירה כמעט 3 שנים כשאמרתי לו בדיוק את אותו הדבר… מחירי הנדל”ן בראשל”צ טסו ב-3 שנים האחרונות באזור בו הוא רכש הם בקושי זזו (שכונה ד’ בבאר שבע באזור לא קל להשכרה, בטח בפוסט-קורונה כשהסטודנטים רוקנו אלפי דירות בין לילה). “הרוויח” בבאר שבע עוד 30 אלף, ובצד בשני הפסיד 800 אלף שקלים.

כשאתם מוכרים נכס התחשבו ב”מפת הצרכים” הרחבה שלכם, כי ההטייה הקוגנטיבית במוח תיקח אותנו תמיד לאיפה שנוח ולא לתמונה הרחבה, עבור הכיוונון הזה יש אנשי מקצוע מנוסים שאתם משלמים להם.

2. הכנסה פסיבית:

ניתן להשכיר את הנכס ולקבל הכנסה פסיבית קבועה. הכנסה זו יכולה לסייע לך להגיע לחופש כלכלי ולשפר את איכות חייך. בפריפרייה בדירות היד 2 הזולות יותר, צפו לקבל תזרים חיובי.

* תזרים חיובי – השוכר משלם לכם את המשכנתה ונשאר לכם קצת עודף. כמה עודף? תלוי בדירה. אם מדובר בדירה מחולקת חוקית, יהיה לכם יותר עודף בכיס.

דוגמה מעכשיו – ליוונו לקוח לדירה רגילה בדרום, עלות נכס 650k – משכנתה – 2,100 שכירות – 2,600. תזרים חיובי של 500 ש”ח, לא מתעשרים מזה, אבל זה מכניס עוד 6,000 בשנה, מה רע? נכסים דומים הכפילו עצמם ב-4 שנים האחרונות. אתם קולטים שרכשנו דירות דומות ב-350-370 לפני כ – 4 שנים?

ברור שבמרכז אנשים עשו כפול, אבל גם זה לא רע לזוג צעיר שהתחיל את חייו בנקודה טובה הרבה יותר בהשוואה לחברים שלהם שלא השקיעו.

3. גידור מפני אינפלציה:

ערכם של נכסים ריאליים, כמו נדל”ן, נוטה לעלות עם האינפלציה.

בנדל”ן מסחרי זה אף בולט יותר – חוזים מוצמדים למדד המחירים לצרכן. בחוזה עם חברת הייטק מסוימת בת”א יש לנו גידור של 5% שנתי. במסחרי באזורי ביקוש זה מקובל, במגורים זה יכול להבריח שוכרים באזורים בהם אין ביקוש קשיח (“משכיר חזיר! שיחפש לנקנק מישהו אחר לא אותי”). נסו להכניס לדירה בדימונה סעיף כזה בחוזה מול השוכר ותשארו עם דירה עם הד של מערת הנטיפים.

4. ביטחון כלכלי:

נכסים מהווים נכס מוחשי ויציב, שיכול להוות מקור ביטחון כלכלי בעתות משבר. יש משהו בתחושה הזו שיש לך נכסים משלך שגורם לאנשים להעדיף נדל”ן. אפשר להבין.

נייר בבורסה אתה לא יכול לעצב או לקפוץ אליו לביקור עם חברים לצפייה משותפת בצ’מפיונס בין חילופי השוכרים (אחת הסיבות לעליות מחיר).

5. הטבות מס:

רוכשי דירה ראשונה זכאים להטבות מס משמעותיות, ביניהם פטור ממס שבח. חיסכון עצום של 25% מהרווח.

5 סיבות טובות לקניית נכס להשקעה

לסיכום:

החזקת נכס להשקעה למשך 7-10 שנים היא דרך מצוינת להבטיח את עתידכם הכלכלי וליהנות מיתרונות רבים, ביניהם פוטנציאל להשבחה, הכנסה פסיבית, גידור מפני אינפלציה, ביטחון כלכלי הטבות מס משמעותיות, אפשרות למינוף ועוד.

ואם יש לכם את האפשרות, תהיו אספני נכסים, זה הסוד השמור של הבסטיונרים בשוק הכרמל, מאז קום המדינה, לקנות כמה שיותר נדל”ן בלי שפתחו אקסל אחד, בגיל 55 הם בתאילנד חיים עם שכירות של 12 דירות בארץ שהמתווך דוד מנהל להם, יש דירות שהם לא ראו עשור. חשיבה מסחרית מולדת והבנה בסיסית – “אנשים תמיד יצטרכו דירה לשים בה את הראש, שם עדיף לי לשים ת’כסף”.

יש לי לקוח אחד אלוף שתוך שנה צבר 3 נכסים, ומעל מיליון שקלים רווח על הנייר(רכש גם עם הקליקה באחד הפרויקטים). מיליון שקל בשנה! שלחו לי בפרטי ואשלח לכם את החוויה איתו איתנו בסרטון ההמלצה שהכין לנו מכל הלב.

נכס אחד על הנייר, נכס אחד מסחרי ברמת מעטפת בנס ציונה(לפני כחודש אוכלס), ודירה אחת בפריפרייה בדרום שעובדת מהרגע הראשון.

הבהרה:

המידע המוצג אינו מהווה ייעוץ מקצועי ומומלץ להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך לפני קבלת החלטות פיננסיות.

מאחל לכם שפע ושגשוג בע”ה. בקרוב פודקאסט מושקע של הקליקה שיצא אליכם אחת לשבוע-שבועיים. כל הפרקטיקה בנדל”ן על מגש של זהב. אתם תרגישו שאתם בקורס יזמות מתמשך. והעיקר לעשות פאן ולהיות סבלניים…

בקרוב, בע”ה עסקאות נגישות בצפון, עובדים עליהן ימבה זמן אבל כל עסקה בראד פיט. (אם קראתם עד לכאן..סבלנ..)

בן סולומון.

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ הרביעית שלנו עם אלפי חברות וחברים והתעדכנו בחדשות נדל”ן מעניינות ועסקאות בלעדיות לחברי הקבוצות שלנו מכל הארץ.

באנר וווטסאפ - מותאם אתר קליקת הנדל"ן

המשיכו לעקוב, תמיד מעניין כאן.

אהבתם? מוזמנים לשתף!

הבית של הרוכשים שקונים חכם וחסכוני בישראל

הצטרפו למגזין קליקת הנדל”ן
וקבלו עדכונים והטבות שוות
הרבה כסף!

אולי גם אלו
יכולים לעניין אותך...

הצטרפו למגזין הנדל"ן של הקליקה

0 +

חברות וחברי קהילה!

נהנים מתכנים איכותיים ששווים הרבה כסף!

דילוג לתוכן