חניה בפרויקטים חדשים: פתרונות יצירתיים לבעיה הולכת וגדלה

חניה בפרויקטים חדשים: פתרונות יצירתיים לבעיה הולכת וגדלה

תוכן עניינים

רכישת דירה חדשה היא צעד משמעותי בחייו של כל אדם. לצד התכנון והעיצוב של הדירה עצמה, נושא החניה הופך להיות גורם חשוב יותר ויותר. ערים רבות סובלות ממחסור במקומות חניה, מה שגורם לפקקים, עומסי תנועה וזיהום אוויר.

פרויקטים חדשים רבים מציעים פתרונות חניה יצירתיים, המאפשרים לדיירים ליהנות מחניה נוחה וזמינה. המאמר הזה ידון בפתרונות אלו, תוך התמקדות ביתרונות ובחסרונות של כל פתרון.

פתרונות חניה קונבנציונאליים ופתרונות חנייה מתקדמים:

כאשר נגיע לרכוש דירות בפרויקט חדש נוכל להבחין בין מספר סוגי חניה עיקריים, הפתרונות הקונבנציונאליים והפתרונות המתקדמים.

חניה קונבנציונאלית היא חניה על מפלס פיזי על פני הקרקע או בחניון תת קרקעי/עילי על גבי משטח בטון.

וחניות בפתרונות מתקדמים מתחלקים למספר סוגים גם הן כאשר הפתרון הבסיסי הוא מכפיל מכאני והפתרונות המתקדמים יותר הם בחניון רובוטי.

היתרונות והחסרונות בחניה קונבנציונאלית:

היתרונות בחניה קונבנציונאלית הם נוחות ונגישות, כאשר הנהג מגיע אל תא החניה בקלות ואינו נדרש לפעילות נוספת ביציאתו או כניסתו אל הרכב.

החסרונות הם כמות כלי רכב מוגבלת בשטח המגרש וגם כאשר ניתן פתרון של מרתף חניה קיימת מגבלה לכמות כלי הרכב.

כאשר החניה עילית המתבצעת על שטח המגרש (בחצר) הדבר אינו אסטטי וגורם לניצול לא יעיל של מרחב החצר ובנוסף הרכב חשוף לתנאי האקלים השורר באזור ובהם חום השמש וגשם.

בחנייה במרתף קיים יתרון ביחס לחניה עילית בן במונחי האסתטיקה והן במונחי החשיפה לאקלים. חסרון אחר הינו במקרים של הצפות וגשמים במרתף.

פתרונות מתקדמים: מכפיל חנייה מכאני וחניון רובוטי

הפתרונות המתקדמים מאפשרים מצד אחד חיסכון ויעילות בשטח ומצד שני כרוכים בחוסר נוחות תפעולי ועלויות תחזוקה שוטפות.

הפתרונות מתחלקים לפתרון להכפלת חניה אחת או שתיים באותו מקום פיזי. פתרון זה משתמש במשטח חניה המקובע על גבי עמודים העולה ויורד כמו מעלית לרכב אחד או שניים כך שניתן להחנות על כל מקום חניה שניים או שלושה כלי רכב. ולחניונים רובוטיים בהם הנהג מחנה את הרכב על משטח מיוחד המשמש כמעלית לכלי הרכב וכך הרכב יורד/עולה אל המיקום המיועד באופן אוטומטי מלא, הרכב מונח על משטח חניה נייד ובאמצעות מערכת מיוחדת מוסע אל מיקומו המיועד.

היתרונות לחניה במכפיל הינם האפשרות לשימוש במקביל למספר רב של חניות בניגוד לחניון הרובוטי בו בכל מהלך ניתן לתפעל כלי רכב אחד. יחד עם זאת הנוחות והמהירות בחניון הרובוטי טובים יותר ברוב המקרים.

לסיכום:

לכל פתרון קיימים יתרונות וחסרונות ואין המלצה גורפת לכאן או לכאן, יש לשקלל את השיקולים האישיים של הפרויקט , המיקום והאדם המיועד להשתמש בחניון.

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ הרביעית שלנו עם אלפי חברות וחברים והתעדכנו בחדשות נדל”ן מעניינות ועסקאות בלעדיות לחברי הקבוצות שלנו מכל הארץ.

באנר וווטסאפ - מותאם אתר קליקת הנדל"ן

המשיכו לעקוב, תמיד מעניין כאן.

אהבתם? מוזמנים לשתף!

הבית של הרוכשים שקונים חכם וחסכוני בישראל

הצטרפו למגזין קליקת הנדל”ן
וקבלו עדכונים והטבות שוות
הרבה כסף!

אולי גם אלו
יכולים לעניין אותך...

הצטרפו למגזין הנדל"ן של הקליקה

0 +

חברות וחברי קהילה!

נהנים מתכנים איכותיים ששווים הרבה כסף!

דילוג לתוכן