אז מה אחרי הפריסייל? הגל הבא ואיך קונים נכון בפריסייל – חלק 1

איך קונים נכון בפריסייל?

תוכן עניינים

אחרי הכתבה שכתבתי על זה שפריסיילים כבר לא מזיזים כפי שהזיזו בעבר, בכתבה הזו ניגע יותר בתכלס. מה עושים בתור רוכשים פוטנציאליים, בשוק כזה ששבע מפריסליים? אם לא קראתם את המאמר הראשון, ממליץ לקרוא בשביל שתקבלו את התמונה המלאה.

אז הבנו שרף הגירוי של הרוכשים ממש עלה והקשב לפריסיילים ירד, הקבלנים הפכו אדישים לקבוצות באופן טבעי בגלל ריבוי הפניות אליהם, הקשב לפריסליים ירד לרמה אולי הכי נמוכה בשנים האחרונות.

מה עושים ואיך ממקסמים את התקופה הזו?

1. נסגרים על אזור ספציפי:

תסגרו על אזור מסוים שהתקציב שלכם תפור עליו. אל תתפזרו בין 3 או 4 אזורים שונים. יותר מידי אפשרויות זה פחות מידי החלטות.

2. התנתקו מההמון:

ההמון לא ישלם לכם את המשכנתה, אך גם לא יתחלק אתכם ברווחים. תחשבו נטו על הצרכים שלכם ושל המשפחה שלכם, על המטרות הכלכליות והתמקדו בזה.

מה מענייו אתכם מה שולה רכשה או משה מהמכולת? מה זה משנה כמה רכשו מהוובינר האחרון? אתם מאמינים בנדל”ן? למה אתם מאמינים בנדל”ן?

תכננו היטב, הצמדו לתוכנית עסקית וצאו לדרך, כי מחר, ככל הנראה, יהיה יקר יותר. מהירות תגובה בשוק כזה היא קריטית, מפני שאין לדעת מתי יבוא גל הקונים הבא שיפוצץ את משרדי המכירות. כי זה לא שהם לא רוצים לקנות, הם הפכו לאדישים בגלל הצפת המידע, ולכן ברגע שהגרף טיפה יעלה הם יחזרו בהמוניהם. בשוק כזה תשכחו מהטבות מפליגות.

תלכו עם מה שמתאים לכם
תלכו עם מה שמתאים לכם

3. היו פתוחים להצעות:

בסופו של דבר, מדינת ישראל היא פיצית, איך שלא נהפוך אותה, לכן אם אתם לא סגורים על משהו ספציפי, היו פתוחים להקשיב להצעות. ככל שתהיו יותר ספציפיים, כך תתרחקו מעסקאות בקבוצות רוכשים, כי מה הסיכוי שקבוצת רוכשים תקלע בדיוק לטעמכם?

אם אתם ממש ספציפיים בדרישות שלכם, כדאי לקחת ליווי פרטני כי לעתים זמן ההמתנה ל”קבוצה המושלמת” לא תשתלם לכם. כי תמתינו 4 חודשים ל”קבוצה המושלמת” וכשכבר תתגבש קבוצה, המחירים באזור שלכם יעלו כך שההנחה שתקבלו בקבוצה לא תכסה לרוב את העלייה שכבר התרחשה באזור.

אין חברה בישראל שמסוגלת לגייס 300 פרויקטים בחודש ולארגן 300 קבוצות במקביל.

בקליקה אנחנו מקבלים מאות בקשות ומיקומים לקבוצו אי אפשר לפתוח קבוצת רוכשים על כל אחד ששולח לנו הודעה: “אחי, מתי נפתחת קבוצה באילת? חולון? הרצליה? באר שבע?” אנחנו פותחים קבוצה כאשר אנחנו יודעים בוודאות של 99% שאנחנו מסוגלים לסגור אותה בהצלחה, כי אחרת נצא לא רציניים מול הקבלנים ואף אחד לא רוצה את זה. הרי ההטבות שאנחנו משיגים לקבוצות שלנו מתבססות על ההצלחה המובטחת מראש של האירוע הזה. בקליקה אנו יודעים לתת מענה גם ברמה הפרטנית. תוכלו לראות איך אנחנו בוחנים פרויקטים, גם באופן פרטני וגם בקבוצה. מבחינתנו כל עסקה היא “פרויקט”.

4. אל תסגרו את עצמכם – תהיו פתוחים:

במקום לומר: “מה עכשיו נהריה/חיפה/יוקנעם/הרצליה/ת”א/לוד/מגדל העמק’ יא ראבי?” כנסו לראש רגע, חקרו את המספרים אובייקטיבית ותראו אם העיר ברמת המאקרו היא סבבה. אז רדו לרמת השכונה/תא השטח. השכונה ותא השטח הם שקובעים בסוף, לאו דווקא העיר. אי אפשר להשוות את שכונה ד’ בבאר שבע לשכונת כלניות בעיר, אי אפשר להשוות את שכונת הרכבת בלוד לנופי בן שמן החדשה, אי אפשר להשוות את שכונת טרומפלדור בנהריה לשכונת אריאל שרון וכן הלאה. הראשונים שהשקיעו במודיעין/חריש/אור ים (אור-עקיבא), עפולה ודימונה הרוויחו יופי יופי.
אלה שהגיעו אחרי הגלים, הרוויחו את האדוות.
לומר לדוגמה, “אני לא אוהב את העיר ____” זו טעות, כי אנחנו לא צריכים לאהוב עיר בשביל להשקיע. כשמחפשים השקעה, מחפשים איפה אובייקטיבית לכסף שלנו יש את הסיכוי הגדול ביותר לצמוח. זה שאני לא אוהב לשתות קולה לא אומר שלא אחזיק במניות של החברה. אנשים אחרים מאוד אוהבים לשתות קולה. זה שאני מעדיף ואוהב יותר נעלי ניו באלאנס, לא אומר שלא אשקיע בנייקי וכן הלאה. תשקיעו איפה שהכסף יצמח בהתאם לתקציב שלכם.

המשך בכתבה הבאה…

איך מתמודדים בשוק רווי שבו ההתרגשות מהפריסיילים ירדה? מה עושים כשהקבלנים והלקוחות הופכים אדישים?

בכתבה הבאה נעסוק בדרכים למקסם את ההזדמנויות ולהימנע ממלכודות נפוצות בשוק, שהפך לאדיש קצת. נלמד כיצד להתמודד עם התחייבויות כבדות מדי ולמה חשוב לבחור עסקאות חכמות, ולא רק להתמקד בהנחות?

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ השמינית שלנו עם אלפי חברות וחברים והתעדכנו בחדשות נדל”ן מעניינות ועסקאות בלעדיות לחברי הקבוצות שלנו מכל הארץ.

באנר וווטסאפ - מותאם אתר קליקת הנדל"ן

המשיכו לעקוב, תמיד מעניין כאן.

אהבתם? מוזמנים לשתף!

הבית של הרוכשים שקונים חכם וחסכוני בישראל

הצטרפו למגזין קליקת הנדל”ן
וקבלו עדכונים והטבות שוות
הרבה כסף!

אולי גם אלו
יכולים לעניין אותך...

הצטרפו למגזין הנדל"ן של הקליקה

0 +

חברות וחברי קהילה!

נהנים מתכנים איכותיים ששווים הרבה כסף!

דילוג לתוכן