פריסייל כבר לא מזיז לאף אחד – מהו הגל הבא בנדל”ן? תפסו עמדה

הפריסייל כאן כדי להשאר?

תוכן עניינים

העסקה הבאה שלכם והאבולוציה בארגון קבוצות רוכשים בעסקאות קבלן, תקופת רגיעה והזדמנות חדשה בפתח אחרי גל מטורף של עסקאות:

מקיץ 2023 אפשר לומר, שמי שהניע את הפעילות המרכזית בעסקאות מדירות קבלן, היו קבוצות! 

בקיץ 2024 לדעתי זה יראה אחרת. אנשים שבעו מפריסיילים ו-וובינרים. גל חדש של משהו אחר בא לשטוף אותנו ולהיות המרענן הרשמי של קיץ 2024. לקוחות לא יכולים לשמוע את המילה “פריסייל” וקבלנים הפכו אדישים ל”מנהלי קהילות”.

אז מה חדש וזה? קראו עד הסוף.

חוק טבע בסיסי: חללים ריקים טבעם להתמלא

השוק, בכל שוק, ידע להתארגן מחדש כל עוד המוצר או השירות הוא בעל ערך, ונותני השירות או המוצר עצמו יוצקים בתוך התהליך משהו ייחודי.

דירה בישראל היא מוצר עם ערך נתפס מאוד גבוה, ולכן אל תדאגו לקונים. הם יגיעו, גם אם יקח להם קצת יותר זמן להחליט. הם יגיעו בצורות שונות, ליריקות משתנות. יהיו קצת זיופים, אך בסוף נשמע הרמוניה.

הזדמנות חדשה בשוק שנהיה אדיש לפריסיילים?

אחרי שכולנו ראינו בכל חור שלחצנו עליו באינטרנט “פריסייל, פרי פריסייל, ‘פריסייל אמיתי’ ” ושמות נוספים ויצירתיים של פירות העונה, נהיינו אדישים לזה.

לא משנה אם זו קבוצה על מיזוג אויר או גידול מדוזות, כולם רצו להיות חלק מההייפ, וזה טבעו של טרנד. הוא קצר, מרגיש שכוווולם שם. כעת אנחנו נכנסים לתקופת רגיעה, וקבוצות שהן לא מוטות נדל”ן יורידו גז/יעלמו. זה טבעם של אבולוציה ומחזורי חיים, בעסקים או בחיים.

כולם רוצים להיות חלק מטרנד הפריסייל

כולם רוצים להיות חלק מטרנד הפריסייל

אדישות מתחדשת

אם לפני שנה המילה “פריסייל” הייתה עולה בכל פוסט, ולא משנה באיזו קבוצה (מזגנים, נגרות, גידול חסה), לאנשים היה ריגוש מסוים “לגזור קופה”. הדופמין טס בחדות, התאווה הטבעית הייתה מגיבה על כל פוסט אינטואיטיבית: “אני, שלח לי בבקשה פרטים”.

היום אנשים הפכו לאדישים לזה יותר. השוק התחבר ל- “פריסייל” מתאווה להיות הראשון ולא לפספס, כי מה לעשות גם ה-Fomo (תרגום: Fear of Missing Out) משחק תפקיד. היום הקונטקסט למילה “פריסייל” הפך לדאגה.

“פריסייל קיץ 2024 – אני דואג שסתם משתמשים במילה המכובסת הזו, כמו ‘מבצע’ וזה לא באמת מחיר ותנאים טובים'”.  האם הדאגה הזו נכונה?

רף גירוי גבוה

המילה “פריסייל” כבר לא מגרה, בגלל שהיה יותר מידי ממנה, אינפלציה של פריסיילים. הפכנו אדישים לזה. בשוק כזה, סביר שנראה רגיעה ומשחקי חיזור אינטנסיביים יותר מצד המוכרים.

מה אתה עושה כשבחורה שמראה לך קצת עניין עושה שרירים? אתה מחזר יותר.

כך גם הקבלנים. נראה ככל הנראה חיזור גורלי חזק יותר ועליית מדרגה ברמת השיווק, לאו דווקא נגיעה גסה במחיר, להערכתי. בשלב הזה כשהשוק מתארגן על עצמו מחדש, קצב העסקאות באופן טבעי ירד ככל הנראה, כך שלערנות ומהירות התגובה יהיה ערך (נעדכן מיד כשיהיו נתונים חדשים מרשות המיסים).

צידה האחר של האדישות הוא הזריזות, ולכן בשוק נדל”ן שנהיה אדיש, מהירות התגובה חשובה.

דוגמה מוחשית:

זה שאנשים אדישים לאינפלציה לא מונע את שחיקת הכסף, הכסף ישחק ככה או ככה.

זה שאנשים אדישים לנדל”ן בתקופות מסוימות, לא מונע ממנו השבחה בטווח הבינוני-ארוך.

אם אתם מאמינים בנדל”ן ומבינים שזה לא מוצר שאפשר לייצר ממנו בלי סוף בלחיצת כפתור, עדיף לא להיכנס לתרדמת ארוכה מידי,  כי יש סיכוי שתתעוררו לעליית מחיר הזויה באזור שבו אתם רוצים.

עוקבים אחרי עסקאות? אתם בטח תסכימו איתי.

איפה זה תופס אתכם.ן ומהי ההזדמנות בשוק שהפך לאדיש לפריסיילים?

בגלל שההייפ הטבעי דעך ורף הגירוי עלה משמעותית, ערך הרוכשים יעלה בטווח הקצר. משוק של “פריסייל” נכנסים עכשיו לשוק רציונלי יותר של “עסקאות פיננסיות”, שם מימד הביטחון תופס 2/3 מההחלטה, ופה לקבוצות איכותיות יש משמעות גדולה.

זה שוק שמייצר הזדמנות גדולה בבניית עסקאות עמוקות וטובות, כי המשא ומתן עם הקבלן הרי משתנה על פי המוזיקה שמתנגנת בשטח. לנהל משא ומתן בשוק שכזה דורש היכרות מעמיקה עם הנדל”ן, כוחות השוק בישראל וניסיון תכלס (לא מזלזל לרגע בקבוצות לא מוטות נדל”ן חלילה. רק בשביל להבהיר נקודה בה קבוצות שאין להן קשר לנדל”ן שיווקו דירות. “קבוצת ריקודי עם בגבעתיים?”, “בואו לרקוד עם הדירה החדשה שלכם הורה מחר בוובינר במתנס”).

המוזיקה שמתנגנת משפיעה על החוזה מול הקבלן

המוזיקה שמתנגנת משפיעה על החוזה מול הקבלן

האם צריך לחשוש מפריסיילים?

לא באופן כללי. בסוף רוכשים דירה בישראל, האי היהודי היחידי בעולם, ולא בארץ זרה, ויש לזה יתרונות משמעותיים שקצרה היריעה מלהכיל. 

כן צריך לברור היטב ממי רוכשים, אם החלטתם לרכוש דרך קבוצת רוכשים, כי זה 98% מההצלחה שלכם.ן. עדיף תמיד לרכוש ממי שבעוד 3 שנים בסבירות גבוהה יעזור לכם כשתקבלו מפתח (זוכרים ת’אבולוציה?). רכשו מכאלה שיש להם ניסיון פרקטי בשוק, אתם תצטרכו את זה בתנאי השוק הדינאמיים, עכשיו ובעתיד. ברכישת הדירה, הגנו על עצמכם עם חוזים חזקים, כך שכל שקל יגובה היטב, בטח בעסקאות יקרות במרכז הארץ, כאשר מדובר בעסקאות פינוי בינוי עם דיירים חוזרים.

חוזה טוב הוא חוזה שמתווכחים ודנים עליו – זכרו את זה. (אם אתם צריכים עו”ד שמלווים את הקליקה אז בכיף).

השורה התחתונה

1. השוק דינאמי ומשתנה – מה שהיה לפני ארבעה חודשים לא רלוונטי למה שיש עכשיו.

2. המוכרים (קבלנים) והקונים קצת אדישים בגלל אינפלציה של הצעות, וזה משהו שיוריד את קצב העסקאות בטווח המאוד קצר, עד שתהיה נקודת איזון חדשה – הקבלנים נהיו אדישים למנהלי קהילות/מלווי משקיעים בגלל ריבוי הפניות אליהם, והקונים אדישים לפריסליים בגלל אינפלציה של הצעות. ואז נוצר ואקום. מה קורה במצב כזה?  

3. בחודשיים הקרובים נראה את הגל החדש שיכתיב את מה שיהיה בחצי שנה הקרובה. 

4. השוק יעבוד בקצב הרבה יותר מהיר להערכתי – “הבנו את הקאץ’, איפה אני חותם?!”

בגלל שהשוק השתנה, גם הרוכשים וגם המוכרים (קבלנים) מתארגנים ומתחממים מחדש כרגע בעמדות שלהם. הם צריכים להיות ערים לזה ולפעול לפי הכללים החדשים, שבעבודה נכונה איתם, ייצרו לכם הזדמנויות חדשות של הגל החדש, שנוצר ברגעים אלה.

בגל הבא נהיה בשוק שבסבירות גבוהה יהיה גבוה יותר, כי אין פועלים, ואין ואין ואין. אתם כבר יכולים לדקלם את האין, לא אוהב לחפור על המאקרו מידי. אני לא פרופ’ לכלכלה ולא שר האוצר. רדיו שטח.

לאחר חודש מוצלח עם סיום העסקה בחולון, גבעתיים ועסקה שקטה בצפון, חוזרים עם הפתעות חדשות וטובות בקליקה, עובדים במרץ על עסקאות במיקומים שונים. עדכונים והצעות חדשות כבר ביוני בע”ה.

תודה רבה לכולם על האמון בנו והפרגון. אנחנו זוכים להכיר אנשים מיוחדים מכל הארץ בכל פרויקט.

נדל”ן זה אנשים.

יש שאלות נקודתיות על מה שכתבתי?

השאירו פרטים כאן ואעשה מאמץ להגיע לכולם.ן

רוצים שאדבר על מה שכתבתי  בפודקאסט? כתבו לי.

בן סולומון והחברים מהקליקה.

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ השביעית שלנו עם אלפי חברות וחברים והתעדכנו בחדשות נדל”ן מעניינות ועסקאות בלעדיות לחברי הקבוצות שלנו מכל הארץ.

באנר וווטסאפ - מותאם אתר קליקת הנדל"ן

המשיכו לעקוב, תמיד מעניין כאן.

אהבתם? מוזמנים לשתף!

הבית של הרוכשים שקונים חכם וחסכוני בישראל

הצטרפו למגזין קליקת הנדל”ן
וקבלו עדכונים והטבות שוות
הרבה כסף!

אולי גם אלו
יכולים לעניין אותך...

הצטרפו למגזין הנדל"ן של הקליקה

0 +

חברות וחברי קהילה!

נהנים מתכנים איכותיים ששווים הרבה כסף!

דילוג לתוכן